چه شكلي را بيشتر دوست داريد؟

شايد شما هم جزو افرادي هستيد كه در دوران تحصيل درس هندسه برايتان هيچ جذابيتي نداشته و احتمالا از شنيدن نام آن بيزاريد، ولي چند لحظه اين موضوع را فراموش كنيد.

سپس ساده‌ترين اشكال هندسي را به خاطر آوريد مربع، مستطيل، مثلث، دايره و منحني. سپس خيلي سريع و بدون اين‌كه زياد به مغزتان فشار بياوريد، شكلي را انتخاب كنيد كه بيشتر از همه مي‌پسنديد. در حقيقت يك تست روان‌شناسي پيش روي شما قرار دارد كه با توجه به انتخاب‌تان به سرعت نشان مي‌دهد شما در زندگي چه طور آدمي هستيد و در چه مشاغلي احتمال موفقيت‌تان بيشتر است.

مربع: چنين افرادي بسيار مرتب و منظم هستند و به كارهاي گروهي علاقه دارند. براي شروع هر كاري تمام جوانب آن را در نظر مي‌گيرند و سپس با برنامه‌ريزي دقيق، خود را براي آن كار آماده مي‌كنند. به ندرت در اين افراد خلاقيت و ابتكار ديده مي‌شود و هميشه سعي مي‌كنند كه در يك مسير مشخص شده گام بردارند.

مستطيل: اصول‌گرايي، مشخصه بارز اين افراد است. آن‌ها نيز نظم و ترتيب را دوست دارند ولي آن را بيشتر از طريق سازماندهي‌هاي دقيق اجرا مي‌كنند. اين امر سبب مي‌شود كه راه‌هاي مناسبي را انتخاب و همه قواعد و مقررات را بررسي كنند. اگر وظيفه‌اي را به اين اشخاص محول كنيد ابتدا آن را به خوبي سازماندهي مي‌كنند تا اطمينان يابند كه به طور اصولي اجرا خواهد شد.

مثلث: اشخاصي كه شكل مثلث را انتخاب مي‌كنند هدف‌گرا هستيد. آن‌ها از برنامه‌ريزي قبل از انجام كارها لذت مي‌برند و به طرح موضوعات و برنامه‌هاي بزرگ و بلندمدت تمايل نشان مي‌دهند، اما ممكن است جزييات را فراموش كنند. اگر كاري را به عهده آن‌ها بگذاريد ابتدا هدفي را براي آن تعيين و سپس با برنامه‌ريزي كار را آغاز مي‌كنند.

دايره: چنين افرادي اجتماعي و خوش‌صحبت هستند، هيچ لحن خشني ندارند و امور را به وسيله صحبت كردن تحت كنترل خود در مي‌آورند. ارتباطات اولين اولويت آن‌ها در زندگي است. مطمئن باشيد كه اگر وظيفه‌اي به آن‌ها محول شود آن‌قدر درباره آن صحبت مي‌كنند تا هماهنگي لازم ايجاد شود.

منحني: خلاقيت در اين قبيل افراد موج مي‌زند و اغلب اوقات كارهاي جديد و متفاوت را ارايه مي‌دهند. نظم و ترتيب برايشان كسالت‌آور است و اگر تكليف را براي آن‌ها در نظر بگيريد، ايده‌هاي خوب و مشخصي را براي آن‌ها ابداع مي‌كنند.

به طور كلي افرادي كه سه شكل اول يعني مربع، مستطيل و مثلث را انتخاب مي‌كنند در جهت مسير ويژه در حركت هستند و كارها را به طور منطقي و اصولي انجام مي‌دهند ولي ممكن است خلاقيت كمي داشته باشند.

اما گزينش دايره و منحني نشان‌دهنده خلاقيت و برون‌گرايي است. چنين افرادي به موقعيت‌هاي جديد و ساير افراد دسترسي پيدا مي‌كنند ولي چندان اصول‌گرا و قابل اعتماد نيستند.

كاربرد تست:

اين تست براي ارزيابي افراد نسبت به موقعيت شغلي‌شان كاربرد دارد و يا به منظور پي بردن به اين نكته كه اشخاص مختلف تا چه حدي مي‌توانند با هم كار كنند. اگر شما به شدت علاقه‌منديد كه يك كار خاص و اصولي را انجام دهيد يك فرد مربع‌دوست، مي‌تواند همكار خوبي برايتان باشد.

همچنين اين‌گونه افراد براي كار در دواير حسابرسي هم كاملا مناسبند. اگر كارها نياز به سازماندهي گروهي داشته باشد مثلث دوستان در پيشبرد فعاليت‌ها موفق خواهند بود.

منبع : رزيتا شاهرخ،  مجله موفقیت

درباره مدیریت سایت

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

})
Contact us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Questions, issues or concerns? I'd love to help you!

Click ENTER to chat